Taborenje, Laharn 2013

Laharn 2013 se je začel s tridnevno predhodnico, se nadaljeval v devtnočno (oz. desetdnevno) taborjenje in se zaključil z neznano dolgo zahodnico. Na tabornem prostoru v Bukovem je bil kot nalašč za nas in naše aktivnosti. Kljub visokim temperaturam nismo trpeli prevelike vročine, saj sta nas hladila kar dva potoka in sence ob njih. Razsežnosti gozda (ter klancev) okoli in okoli se verjetno sploh ne da opisati, saj gre vendar za Idrijsko-Cerkljansko hribovje. Klance smo še posebej dobro občutili, kadar smo se odpravljali na približno 2 km oddaljeno kopanje. Še bolje bi nam o njih znala povedati fantovska voda gozdovnikov, ki sta vzpone in spuste na bivakih precej dobro spoznala. Starejši od njiju se je na bivakiranje podal kar s kolesi! Zelo prijetno smo bili presenečeni nad izredno gostoljubnostjo domačinov, ki so prihajali na obisk, se družili, nam nosili dobrote. Družina medvedkov in čebelic se je na njihovo pobudo odpravila na izlet do ene od domačij. Tam je pomagala pri peki kruha in ga še toplega prinesla nazaj v tabor za pokušino, deležni pa smo bili tudi potice. Dneve so nam krajšali tudi preganjanje mravelj iz šotorov, kraje zastav, obisk Žirovcev, učenje novih pesmi (ki jih imamo vsi RADI, prav tako kot klope), plezanje, urejanje vodovih kotičkov, ogromno taborne pošte, skrivnostni umor, poskušanje preseganja popolnega prvodnevnega ognja, mnogi stripi o Asterixu in Obelixu. A to še ni vse – Obelixu se je naše taborjenje zdelo tako razburljivo, da je še sam želel postati del njega. Zato se je odločil enkrat za spremembo prav zares skočiti iz knjige in nas obiskati za kratek čas! Najbrž se vsi zavedamo, da prazna vreča ne stoji pokonci, torej si lahko predstavljate količine zaužitih živil. Vendar v Laharnu nismo jedli le veliko, temveč tudi nadvse okusno. Z dvema odličnima kuharjema in njunimi pomočniki je bilo taborjenje še bolj slastno, kot bi bilo sicer. Starejši Ruševci, torej PP-ji in RR-ji, smo bili tudi del velike, izredno raznolike igre, pri kateri je bilo potrebno pokazati veliko znanja, iznajdljivosti, umetniškega duha, šiviljskih spretnosti, spomina (Kje je že spet naša voščenka?!), dolgotrajnega zbiranja vseh članov skupine, predvsem pa volje, še posebej organizatorkine. Za vsak slučaj dodajam še brez dvoma splošno znano resnico – zmaga je bila prepričljivo zelena. Poleg vsega že naštetega smo z gasilskim društvom PGD Bukovo/Zakojca uprizorili požarno vajo. O tem in še marsičem so Lea, Marko in Mojca spregovorili na radiu Primorski val, kamor smo bili Ruševci povabljeni. Ni kaj, ko si enkrat priljubljen, dela (in s tem tudi zabave) zlepa ne zmanjka. 🙂

TOTEM 2013

Rod snežniških ruševcev iz Ilirske Bistrice že šestnajsto leto zapored vabi vse taborniške ljubitelje sproščene in dobre odbojke, zabave in dobre glasbe na tradicionalno Taborniško odbojkarsko tekmovanje na mivki.Tudi letos se bomo zbrali na stadionu Trnovo, tokrat prvi poln vikend v septembru (8., 9. september). Razpis je objavljen!Se vidimo prvi poln vikend v septembru!www.rusevci.si/totem

Državni mnogoboj, Mirna na Dolenjskem 2013

Več kot 20 Ruševcev se je od 14. 6. do 16. 6. odpravilo v Mirno na Dolenjsko. Udeležili smo se državnega mnogoboja. Skupaj z ostalimi ekipami iz cele Slovenije (seveda samo s tistimi, ki so se dovolj izkazale na področnih mnogobojih), smo se pomerili v raznih taborniških disciplinah in se potegovali za čim boljša mesta. Ruševci smo se tudiletos izkazali in s tem nadeljavali tradicijo dobrih mest iz prejšnjih let. Naši najmlajši MČ-ji so na tekmovanju bili zelo uspešni. Bki so dosegli nehvaležno 4. mesto, Ruševke so bile 3. Z naslovom državnih prvakov pa se lahko pohvalita voda Paljužini in Kalibr 890. En velik M.

Državni mnogoboj 2013

Ta vikend se je v Mirni na Dolenjskem, odvijal Državni mnogoboj 2013. V spretnostnih tekmovanjih so se pomerili vsi slovenski taborniki. Med tekmovalci smo imeli tudi Ruševci svoje predstavnike. Med najmlajšimi MČ-ji je ekipa Nevem dosegla 3. mesto. V kategoriji GG VI ženske so 3. mesto osvojile Ruševke. V moški kategoriji GG mlajši so 1. mesto osvojili Paljužini. Nehvaležno 4. mesto so v kategoriji GG starejši osvojili Bki!. Najstarejši RR-ji pa so osvojili 1. mesto v svoji kategoriji.

Srečelov

V letošnjem letu, ko ruševci praznujemo 60 letnico neprekinjenega delovanja, bomo ta jubilejovekovečili tudi na Klubovskem srečanju v Črnem dolu. Srečanje, ki bo združeno s piknikom zastarše se bo odvijalo zadnji vikend v avgustu.Da bomo vsi skupaj preživeli čim prijetnejši dan, bomo v okviru srečanja pripravili tudi srečelov.Na vas se obračamo s prošnjo, da po svojih zmožnostih s kakšnim izdelkom ali storitvijoobogatite ponudbo srečelova.Celoten izkupiček bomo namenili nakupu opreme za taborniški dom. Dobitke lahko dostavitev taborniški dom na Bazoviški 8 v času vodovih srečanj ali pa se na nas obrnite na telefonskištevilki 041 911 049 (Slavica) in 040 164 801 (Romana). Če dobitkov ne boste mogli dostavitinas pokličite in organizirali bomo njihov prevzem.Vsi vljudno vabljeni na srečanje v Črnem dolu.»Taborniki ustvarjamo boljši svet. Ruševci z vami že 60 let!«

Vozlarija890 bo

Vozlarija890 bo! Ker je prejšnji vikend akcija odpadla, jo bomo nadomestili ta vikend. Jutri, v soboto (8. 6.), ob 9h zjutraj se pred taborniško dobimo vozlaste orientacije željni taborniki.Zdravo!

Vozlarija890 odpade

Orientacija Vozlarija890, ki naj bi se odvijala jutri (v soboto, 1. junija) po bistriški okolici, bo odpadla zaradi premajhnega števila zainteresiranih in slabega vremena.Če se bo zgodilo, da jo bomo prestavili na katerega od prihajajočih vikendov, bo objavljena novica.

Programski sestanek 2013

Ker v snežniških gozdovih nikoli ne zmanjka presenečenj, si lahko le mislite, kaj nas je tam pričakalo slab mesec pred začetkom koledarskega poletja – sneg! Od štiri- do šestindvajsetega dne velikega travna se je namreč v Črnem dolu zbrala skupina najbolj zagretih PP-jev in RR-jev. Naš namen je bil sestaviti program za najboljše taborjenje doslej (kakor vsako leto, seveda). Na začetku smo morali opraviti najtežjo odločitev – rdečo nit – in kot se je kasneje izkazalo, ste nam lahko nadvse hvaležni, da sta Asterix in Obelix premagala Kekca. Ker smo se vikenda udeležili že nekoliko vnaprej pripravljeni, smo program sestavili kakovostno, dokaj hitro, poleg tega pa še vpeljali pomembno spremembo – več dela po vodih, manj po družinah. V istem vikendu smo uspešno izpeljali tudi sestanek za Vozlarijo890.

Področni mnogoboj, Postojna 2013

Ta vikend je potekal področni mnogoboj v Postojni in sicer 18. 5. za medvedke in čebelice in 19. 5. za gozdovnike in gozdovnice. Obe MČ ekipi, Nevem in Nevem 1, so osvojili odlično 3. mesto. Ekipa mlajših GG-jev, Paljužini, so se prav tako uvrstili na 3. mesto, medtem ko so naši starejši GG-ji pometli z vso konkurenco in se tako naši fanti, Bki, kot tudi punce, ŽMŠ + Bonbončki, uvrstili na zavidljivo 1. mesto. Čestitke vsem ekipam!

MČji v živalskem vrtu

Ali ste bili že v živalskemu vrtu? Mi smo bili, 27. aprila v Ljubljani. Ob 7.00 smo se zbrali pred taborniškem domom. Z nami sta bila vodnika Mojca in Marko, ki sta nam večino časa težila, vendar sta nas tudinasmejala. Kadar nas je prišlo vseh osem MČjev, so nas starši s tremi avtomobili odpeljali do železniške postaje v Pivki. Z vlakom smo se odpeljali do Ljubljane. V parku Tivoli smo pomalicali in nahranili račke. Račke so bile site, sendvičev je zmanjkalo in odšli smo proti živalskemu vrtu. Prišli smo do živalskega vrta. Začeli smo si ogledovati ljubljanski živalski vrt. Videli smo opice, ki so ves čas zganjale vragolije, kmečke živali, pri katerih smo iz plastične krave pomolzli vodo, surikate mimo katerih so se sprehajali pavi in se šopirili samicam, morskega leva, ki nam je prikazal imenitno točko, šimpanze zatopljene v prehranjevanje in nasproti njih zaspane medvede. Zdaj pa ne boste verjeli,v bodoči gepardovi kletki sta bila parkirana dva avtomobila. Mislili smo, da bo v živalskem vrtu kmalu smetišče in nič drugega! Pa smo se s tem sprijaznili, ko smo zagledali še druge živali in nič več avtomobilov. Izmed teh živali so bile dirjajoče zebre, kapibare, visoke žirafe, razne ptice, izmed njih tudi papagaje, noje, pelikane s pisanimi kljuni, risa, ki ga v resnici nismo videli, lamo, vegetarijanskega ježevca, zaspane divje prašiče in majhne prašičke, hitre volke, požrešno mačjo pando. Med potjo smo se ustavili pri zanimivih igralih iz lesa in vrvi, ki smo jih bili vsi veseli. Nazadnje smo naredili še skupinsko sliko pri žirafah. Ko smo imeli vsega dovolj, smo se odpravili do železniške postaje, kjer smo pričakali vlak. Z vlakom smo se odpeljali domov.

Pia in Lea Taborniki ustvarjamo boljši svet. Ruševci z vami že 60 let!