Vodja akcije: <span>Marko Prelec</span>

TOTeM 2010

Prvi vikend v septembru je potekalo tradicionalno taborniško odbojkarsko tekmovanje na mivki. Zaradi velikega zanimanja za to tekmovanje smo letos omejili prosto število prijav na 20 ekip. Najboljša je bila ekipa Underhunt

Zgbljena mš

V soboto 13. 12. 2008 smo pripravili foto-orientacijo za GG družino. Zbralo se je 11 GGjev, ki so se razdelili v 3 skupine in odpravili na pot. Orientacija je potekala po celi Ilirski Bistrici, kjer je bilo skritih nekaj vrisanih kontrolnih točk in nekaj, ki so jih morali poiskati preko slike. Ko so se vsi vrnili nazaj v taborniški dom, so se lahko posladkali z miškami in se sprostili ob ogledu filma. Ugotovili smo, da miške niso primerno pecivo za tako akcijo, saj so se med pečenjem preveč napile maščobe. Po končanem filmu smo se vsi odpravili domov.

TOTeM 2009

5.-6. Septembra se je v Ilirski Bistrici (na igrišču za odbojko na stadionu v Trnovem) zbralo lepo število tabornikov iz cele Slovenije, z željo, da bi se pomerili v 12. Taborniškem Odbojkarskem Tekmovanju na Mivki – TOTeM. Same priprave na izvedbo TOTeMa so se začele že teden prej, z manjšimi popravki igrišča. V petek smo postavili infrastrukture (štabni šotor, prostore za šotore, tuš…). V soboto zjutraj pa so sledile prijave ekip in izbor skupin za samo tekmovanje. Na tekmovanju se je zbralo kar 24 ekip, s po najmanj štirimi člani, kar je skupno več kot 100 tekmovalcev. Seveda pa si je tekmo prišlo ogledati tudi veliko število navijačev. Kot najboljša ekipa so se izkazali Šaleški sončki. Letošnji TOTeM pa je še posebno zaznamovalo prenovljeno igrišče, ki je pripomoglo k kvalitetnejši in varnejši igri. Obiskovalci pa si ga bodo gotovo zapomnili tudi po duhovitihma napovedovalcema – Maretu in Oskarju.

Vozlarija890 2007

Udeležba na letošnji vozlariji je bila zelo majhna, saj sta tekmovali le dve večji skupini iz družine GG. Proga je tako kot vsako leto potekala v okolici Ilirske Bistrice, natančneje iz ilirske Bistrice, skozi Koseze, na Soze, mimo jezera Mola in nazaj proti taborniškem domu.

Filmski maraton 2007

Filmski maraton se jo odvijal v taborniškem domu. Začel se je ob 16:00 za MČ-je, ki jih je bilo 13 ter se nadaljeval ob 18:00 za GG-je in PP-je. Filmi so zažigali!

Pohod v Črni dol

Letošnjega nočnega pohoda se je udeležilo 10 popotnikov in popotnic. Skupina se na pot odpravila okrog 21.00 in po štirih urah prispela na cilj. Mlade zaspance je prebudilo šele toplo popoldansko sonce. Domov so se odpravili takoj po kosilu, saj so imeli že novo taborniško akcijo v taborniškem domu.

Glas Svobodne Jelovice 2007

2007, okolica Škofje Loke: Glasa Jelovice so se udeležili: Luka Rolih – Lučo, Nejc Seles -Neco, Marko Prelec – Mare, Erik Samsa – Erče in Luka Butinar – Butko. Imeli so se zelo lepo.Proga je bila primerno zahtevna in dokaj kratka, saj so jo prehodili v manj kot 3 urah. Fantje so zasegli 6. mesto, kar je dober rezultat, predvsem zato, ker so le 60 točk zaostajali za drugim mestom (spet je bila odločila hitrostna etapa).