Predhodnica taborjenja + Grčevski pohod

Tridnevne predhodnice, ki je bila tudi letos v Logarski dolini, Podvolovljek, se je udeležilo 14 grč in RR. Vodja predhodnice Saša Ternovec – Trnovc je poskrbel tako za delovni del kot tudi večerni program. V petek in soboto se je postavljalo tabor, pohvala mladincem, v nedeljo pa se nas je ena ekipa odpravila v hribe na enodnevni izlet na Raduho. Četrtek, 7.7.2011 – nalaganje kamiona v Ilirski Bistrici Petek, 8.7.2011 – prihod, postavitev kuhinje in jedilnice Sobota, 9.7.2011 – postavitev preostanka tabora Nedelja, 10.7.2011 – planinski pohod na Raduho

Piknik s starši 2011

Na lep poletni sončen nedeljski dan se je okrog 40 članov in staršev skupaj s 6 vodniki zbralo v Črnem dolu. Po daljšem zbiranju in jutranji kavi je sledilo sproščanje glasilk (pregnati je bilo treba medvede nazaj na Okroglino) in napovednik programa. Družine so se razdelile v 4 skupine in se prelevile v prazgodovinska ljudstva, ki so poskušala vzpostaviti svojo civilizacijo. V procesu razvoja družbe so odkrili ogenj, napredovali v peki kruha, zasledovanju živali, izgradnji prebivališča, jeziku, slikarstvu, … Najbolj zanimivo obdobje zgodovine je predstavljal prvi stik vseh ljudstev, ki so si ob tej priložnosti izmenjala svoje zgodbe o nastanku (eno je nastalo s križanjem dihurja in brhke medvedke, druge so prinesle štorklje, tretji so na celino priplavali, …). Nasmejani in lačni smo s programom zaključili ter hitro pospravili polento in golaž. Po kosilu je sledilo še druženje. Nekateri (tako najmlajši kot tudi starši) so se preizkusili v lokostrelstvu, hoji po vrvi, nogometu, frizbiju,… Začarani od ognja, sonca, Črnega dola in prijetne družbe, smo se vrnili nazaj v našo, divjo, civilizacijo.

Državni mnogoboj, Bohinj 2011

Letošnji državni mnogoboj je potekal v Bohinju pod taktirko Zveze tabornikov Slovenije kot dogodek počastitive 60-letnice delovanja Zveze tabornikov Slovenije. Spet se je zbralo lepo število Ruševcev – 4 MČ, 1 GG, 1 RR ter 1 ekipa grč, ki so se borili za čimboljše rezultate. Vse MČ ekipe so se odrezale zelo uspešno, ekipa raziskovalcev in raziskovalk je zasegla 2. mesto ter ekipa grč odlično 1. mesto.

Vozlarija890 2011

Ta sončna junijska sobota je bil prav poseben dan! V bistvu se je vse začelo že prej, ko sta se dve žirovski ekipi, ki smo jih posebej povabili, pripeljali v petek in bivakirali v bližnjih Zelenih dolinah. Tam so tudispoznali pastirja, ki je pozitivno presenetil, ko je izdal, da pozna našo načelnico. Kakorkoli, v soboto ob 9ih zjutraj se je zbralo 7 ekip – dve od teh so predstavljali bistriški skavti, dve žirovski taborniki, dve Ruševci in eno planinci (/taborniki). Potrudili smo se, da so kontrolne točke izgledale izvirno, zato so KT-je predstavljale oštevilčene šotorke. Proga, ki je peljala do Mole, skozi Zarečico in nazaj do taborniškega doma, je poskrbela tudi za osvežitev. Namreč na zadnji kontrolni točki, to je bilo prečkanje minskega polja, je za napako, torej stopaj na mino, vanj treščil vodni balonček. Ob zaključku tekmovanja je vse udeležence in vodstvo nagovoril vodja tekmovanja, Matjaž Prelec, razglasil rezultate in podelil praktične, slastne nagrade. Zmagovalca v kategoriji PP sta bila skavta, opremljena z imenom “Dvojni M” (kar se napiše drugače, a tega znaka na računalniku žal ni), v kategoriji GG pa skavti “Oranžni”. Prvouvrščeni so prejeli slovenski proizvod, ki še kako prav pride v poletni vročini – sladoled Planica, drugo-, treteje – in četrtouvrščeni pa sladko vijoličasto kravico.

Izlet na obalo

V soboto, 4. 6. 2011, smo se MČ-ji podali na celdonevno potepanje po slovenski obali. Zbrali smo se ob 9:00 pred avtobusno postajo, od koder nas je kombi zapeljal do Pirana. Tam smo obiskali potapljaški muzej, pomalicali ter si ogledali še morski akvarij. Sprehodili smo se do Portoroža, se ustavili na igralih, pojedli pizzo ter se predčasno vrnili domov zaradi dežja. Izleta se je udeležilo 13 MČ-jev in 4 vodnice.

Področni mnogoboj, Sežana 2011

V soboto, 14. maja, so se 4 bistriške ekipe MČ-jev udeležile področnega mnogoboja v Sežani, kjer so se vse odrezale ZU (zelo uspešno) ter si tako zagotovile vstopnico za državni mnogoboj. V nedeljo, 15. maja, torej dan po področnem mnogoboju MČ, so se na mnogoboj odpravile 3 ekipe bistriških GG-jev. Tudi pri gozdovnicah in gozdvnikih se je poznalo celoletno delo ter priprave na mnogoboj, saj so vse skupine osvojile dovolj točk za na državni mnogoboj

Bičikleta žur 2011

Bičikleta žur – taborniško rekreativnega kolesarskega tekmovanja so se v letu 2011 udeležile 3 rodove ekipe, ki so se vse uvrstile v zlato sredino. Ekipa Stari mački – Trnovc, Korado in Gorišek Ekipa Bistrški fantje: Edo Kirn, Marko Kirn in Marko Kišta Ekipa hitri kolesarji: Aleš pipan, Borut Benigar in Tomaž Bubnič

Kotlič 2011

Tekmovanje v kuhanju golaža je namenjeno druženju petih odredov iz Reke ter njihovim prijateljem tabornikom in izviđaćem iz Hrvaške. Poleg petih reških rodov so tudi na letošnjem tekmovanju sodelovali tudi Bistričani – 4 Grče (Frenk in Slavica Prelec, Saša Ternovec ter Ines).

60-letnica ZTS

Vsak pravi tabornik ve, kakšen dan je 22. april – dan zemlje in dan tabornikov, seveda. Letos pa je bil ta dan za nas prav poseben, saj smo praznovali 60-letnico ustanovitve Zveze tabornikov Slovenije, katere člani smo tudi mi, Rod snežniških ruševcev. Več sto tabornikov iz cele Slovenije se je zbralo pred Postojnsko jamo, v kateri je potekala slavnostna prireditev, na kateri se je zvrstilo nekaj znanih obrazov iz sveta tabornikov, prikazali so nekaj prizorov iz našega vsakdana, seveda pa nismo mogli niti brez letošnjega glasbenega hita – pesmi Vsak po svoje (iz filma Gremo mi po svoje). Po prireditvi je sledila pogostitev pred jamo, torta, taborniški ogenj, kitara, … akcije se je udeležilo 16 Ruševcev.

MČ spomladovanje, Tatre 2011

V petek, 15. 4. 2011, smo si murnčki, MČ-ji, njihove vodnice ter pomočnice spakirali prtljago ter se polni pričakovanja natrpali v avtomobile in se odpeljali do bližnjih Tater v Brkinih. Tam smo namreč preživeli 3 čudovite dni v prenovljenem vaškem domu. Spomladovanja se je udeležilo 19 otrok ter 10 PPjev. V petek smo si najprej zasedli ležišča, igrali nogomet, pojedli večerjo, nato pa smo se pogumni taborniki odpravili na pravi nočni sprehod. Naslednje jutro smo začeli z jutranjo telovadbo in zajtrkom, nadaljevali pa z mini mnogobojem. Pomerili smo se v različnih disciplinah: premagovanje ovir, med dvema ognjema, taborniški kviz, postavljanje šotora in ognja. Sledilo je kosilo, kratek počitek, nato pa najboljše: lov na lisico! Sledile so še razne taborniške in netaborniške igre pred vaškim domom. Po večerji smo si umili zobe, prisluhnili pravljici in še pred zadnjo piko zaspali po napornem dnevu. V nedeljo smo vstali, potelovadili, pojedli, spakirali nahrbtnike, se poslovili od prijateljev in si obljubili, da naslednje leto ponovimo mini spomladanske taborniške počitnice. Za slastno hrano so skrbeli Lučo, Saška in Tjaša. Mmmm!! 🙂